Εκλογές 2023: Ποιοι εκλέγονται βουλευτές – Ολα τα ονόματα

Όλα τα ονόματα των υποψηφίων που εκλέγονται βουλευτές μετά τις εκλογές της Κυριακής

by Times Newsroom

Μετά τις εκλογές της Κυριακής, προέκυψε μία νέα Βουλή, η οποία αναμένεται να έχει σύντομη θητεία, καθώς όπως όλα δείχνουν, θα διενεργηθούν εκ νέου εκλογές, με πιθανότερη ημερομηνία την 25η Ιουνίου.

Αυτές θα διεξαχθούν με λίστα και χωρίς σταυροδοσία. Βέβαια, αναμένεται να υπάρξουν αλλαγές στο εκλογικό σύστημα, καθώς οι επόμενες εκλογές θα διεξαχθούν με το σύστημα της ενισχυμένης αναλογικής που δίνει μπόνους έως και 40 εδρών στο πρώτο κόμμα.

H κατανομή των εδρών στη Βουλή

Αξίζει να σημειωθεί ότι εκκρεμεί η απόφαση των πολιτικών αρχηγών για το ποια έδρα θα κρατήσουν καθώς όλοι ήταν υποψήφιοι σε τρεις εκλογικές περιφέρειες

Όλα τα ονόματα

Διαβάστε (με αλφαβητική σειρά) όλα τα ονόματα των υποψηφίων που εκλέγονται βουλευτές μετά τις εκλογές της Κυριακής.

ΝΕΑ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ

ΑΒΡΑΜΟΠΟΥΛΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του Λάμπρου Ηλείας

ΑΓΑΠΗΔΑΚΗ ΕΙΡΗΝΗ του Στυλιανού Επικρατείας
ΑΓΑΤΣΑ ΑΡΙΑΔΝΗ (ΑΡΙΑ) του Αριστείδη Β1′ Βόρειου Τομέα Αθηνών
ΑΘΑΝΑΣΙΟΥ ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΣ του Χριστόφα Λέσβου
ΑΚΤΥΠΗΣ ΔΙΟΝΥΣΙΟΣ του Δημητρίου Ζακύνθου
ΑΛΕΞΟΠΟΥΛΟΥ ΧΡΙΣΤΙΝΑ του Μιχαήλ Αχαΐας
ΑΝΑΣΤΑΣΙΑΔΗΣ ΣΑΒΒΑΣ του Ιωάννη Β’ Θεσσαλονίκης
ΑΝΔΡΙΑΝΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του Σωτηρίου Αργολίδος
ΑΝΤΩΝΙΟΥ ΜΑΡΙΑ του Βασιλείου Καστοριάς
ΑΥΓΕΝΑΚΗΣ ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΣ του Κωνσταντίνου Ηρακλείου
ΑΥΓΕΡΙΝΟΠΟΥΛΟΥ ΔΙΟΝΥΣΙΑ-ΘΕΟΔΩΡΑ του Ζήσιμου Ηλείας
ΒΑΡΒΙΤΣΙΩΤΗΣ ΜΙΛΤΙΑΔΗΣ του Ιωάννη Β2′ Δυτικού Τομέα Αθηνών
ΒΑΡΤΖΟΠΟΥΛΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του Χρυσοστόμου Β’ Θεσσαλονίκης
ΒΑΣΙΛΕΙΑΔΗΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ (ΛΑΚΗΣ) του Νικολάου Πέλλας
ΒΕΝΙΕΡΗΣ-ΒΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του Ιωσήφ Α’ Θεσσαλονίκης
ΒΕΣΥΡΟΠΟΥΛΟΣ ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ του Φωτίου Ημαθίας
ΒΛΑΣΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του Γεωργίου Αρκαδίας
ΒΛΑΧΑΚΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του Αντωνίου Α’ Πειραιώς
ΒΛΑΧΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του Θεοδώρου Α’ Ανατολικής Αττικής
ΒΟΛΟΥΔΑΚΗ ΣΕΒΑΣΤΗ (ΣΕΒΗ) του Αναστασίου Χανίων
ΒΟΡΙΔΗΣ ΜΑΥΡΟΥΔΗΣ (ΜΑΚΗΣ) του Χρήστου Α΄Ανατολικής Αττικής
ΒΟΥΛΤΕΨΗ ΣΟΦΙΑ του Ιωάννη Β3′ Νότιου Τομέα Αθηνών
ΒΡΕΤΤΑΚΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του Δρακούλη Β’ Πειραιώς
ΒΡΟΥΤΣΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ (ΓΙΑΝΝΗΣ) του Βασιλείου Κυκλάδων
ΓΑΪΤΑΝΗΣ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ (ΤΑΣΟΣ) του Δημητρίου Β3′ Νότιου Τομέα Αθηνών
ΓΕΩΡΓΑΝΤΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του Παύλου Κιλκίς
ΓΕΩΡΓΙΑΔΗΣ ΣΠΥΡΙΔΩΝ-ΑΔΩΝΙΣ του Αθανασίου Β1′ Βόρειου Τομέα Αθηνών
ΓΙΑΤΣΙΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του Νικολάου Γρεβενών
ΓΙΟΓΙΑΚΑΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ του Νικολάου Θεσπρωτίας
ΓΙΩΡΓΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του Αγγελή Χαλκιδικής
ΓΚΕΛΕΣΤΑΘΗ ΙΩΑΝΝΑ του Νικολάου Β3′ Νότιου Τομέα Αθηνών
ΓΚΙΚΑΣ ΣΤΕΦΑΝΟΣ του Σωτηρίου Κέρκυρας
ΓΚΙΟΥΛΕΚΑΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του Πέτρου Α’ Θεσσαλονίκης
ΓΚΟΛΙΔΑΚΗΣ ΔΙΑΜΑΝΤΗΣ του Μιχαήλ Α’ Θεσσαλονίκης
ΔΑΒΑΚΗΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ του Παναγιώτη Λακωνίας
ΔΕΝΔΙΑΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ-ΓΕΩΡΓΙΟΣ του Σπυρίδωνος Β3′ Νότιου Τομέα Αθηνών
ΔΕΡΜΕΝΤΖΟΠΟΥΛΟΣ ΧΡΗΣΤΟΣ του Αλεξάνδρου Έβρου
ΔΗΜΑΣ ΧΡΙΣΤΟΣ του Σταύρου Κορινθίας
ΕΥΘΥΜΙΟΥ ΑΝΝΑ του Ταξιάρχη Α’ Θεσσαλονίκης
ΖΑΧΑΡΑΚΗ ΣΟΦΙΑ του Ηλία Α’ Ανατολικής Αττικής
ΖΕΜΠΙΛΗΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ του Γεωργίου Ευβοίας
ΘΕΟΔΩΡΙΚΑΚΟΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ (ΤΑΚΗΣ) του Δημητρίου Β3′ Νότιου Τομέα Αθηνών
ΘΕΟΧΑΡΗΣ ΘΕΟΧΑΡΗΣ (ΧΑΡΗΣ) του Αθανασίου Β3′ Νότιου Τομέα Αθηνών
ΙΑΤΡΙΔΗ ΤΣΑΜΠΙΚΑ (ΜΙΚΑ) του Ιωάννη Δωδεκανήσου
ΚΑΒΒΑΔΑΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ του Ιωάννη Λευκάδας
ΚΑΙΡΙΔΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του Κωνσταντίνου Β1′ Βόρειου Τομέα Αθηνών
ΚΑΚΛΑΜΑΝΗΣ ΝΙΚΗΤΑΣ του Μιχαήλ Α’ Αθηνών
ΚΑΛΑΦΑΤΗΣ ΣΤΑΥΡΟΣ του Αθανασίου Α’ Θεσσαλονίκης
ΚΑΛΛΙΑΝΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του Δημητρίου Β3′ Νότιου Τομέα Αθηνών
ΚΑΠΕΤΑΝΟΣ ΧΡΗΣΤΟΣ του Δημητρίου Λάρισας
ΚΑΠΠΑΤΟΣ ΠΑΝΑΓΗΣ του Σπυρίδωνος-Διονυσίου Κεφαλληνίας
ΚΑΡΑΓΚΟΥΝΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ (ΚΩΣΤΑΣ) του Ανδρέα Αιτωλοακαρνανίας
ΚΑΡΑΜΑΝΛΗ ΑΝΝΑ του Αρκαδίου Β3′ Νότιου Τομέα Αθηνών
ΚΑΡΑΜΑΝΛΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του Αχιλλέα Σερρών
ΚΑΡΑΟΓΛΟΥ ΘΕΟΔΩΡΟΣ του Γεωργίου Β’ Θεσσαλονίκης
ΚΑΤΣΑΝΔΡΗ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ του Γεωργίου Α’ Ανατολικής Αττικής
ΚΑΤΣΑΝΙΩΤΗΣ ΑΝΔΡΕΑΣ του Ιωάννη Αχαΐας
ΚΑΤΣΑΦΑΔΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του Ιωάννη Α’ Πειραιώς
ΚΕΔΙΚΟΓΛΟΥ ΣΥΜΕΩΝ (ΣΙΜΟΣ) του Βασιλείου Ευβοίας
ΚΕΛΛΑΣ ΧΡΗΣΤΟΣ του Αχιλλέα Λάρισας
ΚΕΡΑΜΕΩΣ ΝΙΚΗ του Κωνσταντίνου Β1′ Βόρειου Τομέα Αθηνών
ΚΕΦΑΛΟΓΙΑΝΝΗ ΟΛΓΑ του Ιωάννη Α’ Αθηνών
ΚΕΦΑΛΟΓΙΑΝΝΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του Αχιλλέα Ρεθύμνης
ΚΕΦΑΛΟΓΙΑΝΝΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του Βασιλείου Ηρακλείου
ΚΙΚΙΛΙΑΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ του Παναγιώτη Α’ Αθηνών
ΚΟΛΛΙΑ ΒΑΣΙΛΙΚΗ (ΒΑΣΩ) του Σταματίου Α’ Ανατολικής Αττικής
ΚΟΝΣΟΛΑΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ (ΜΑΝΟΣ) του Νικία Δωδεκανήσου
ΚΟΥΒΕΛΑΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του Σωτηρίου Α’ Θεσσαλονίκης
ΚΟΥΛΚΟΥΔΙΝΑΣ ΣΠΥΡΙΔΩΝ του Ευριπίδη Πιερίας
ΚΟΥΜΟΥΤΣΑΚΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του Σπυρίδωνος Β1′ Βόρειου Τομέα Αθηνών
ΚΡΗΤΙΚΟΣ ΝΕΟΚΛΗΣ του Δημοσθένη Λακωνίας
ΚΤΙΣΤΑΚΗΣ ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΣ του Νικολάου Βοιωτίας
ΚΥΡΑΝΑΚΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του Ιωάννη-Παναγιώτη Β3′ Νότιου Τομέα Αθηνών
ΚΥΡΙΑΖΙΔΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του Τριανταφύλλου Δράμας
ΚΥΡΙΑΚΗΣ ΣΠΥΡΙΔΩΝ του Γεωργίου Πρέβεζας
ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΙΔΗΣ ΕΥΣΤΑΘΙΟΣ του Κωνσταντίνου Κοζάνης
ΚΩΤΣΗΡΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του Αναστασίου Β’ Δυτικής Αττικής
ΚΩΤΣΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του Κωνσταντίνου Καρδίτσας
ΛΑΖΑΡΙΔΗΣ ΜΑΚΑΡΙΟΣ του Βασιλείου Καβάλας
ΛΑΜΠΡΟΠΟΥΛΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του Δημητρίου Μεσσηνίας
ΛΙΒΑΝΟΣ ΜΙΧΑΗΛ του Ιωάννη Β’ Πειραιώς
ΛΟΒΕΡΔΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ-ΜΙΧΑΗΛ (ΓΙΑΝΝΗΣ) του Πέτρου Β2′ Δυτικού Τομέα Αθηνών
ΛΥΤΡΙΒΗ ΙΩΑΝΝΑ του Δημητρίου Επικρατείας
ΜΑΚΡΗ ΖΩΗ (ΖΕΤΤΑ) του Μιχαήλ Μαγνησίας
ΜΑΝΗ-ΠΑΠΑΔΗΜΗΤΡΙΟΥ ΑΝΝΑ του Ευαγγέλου Πιερίας
ΜΑΡΚΟΠΟΥΛΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του Κωνσταντίνου Β’ Πειραιώς
ΜΗΤΑΡΑΚΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ (ΝΟΤΗΣ) του Αντωνίου Χίου
ΜΗΤΣΟΤΑΚΗΣ ΚΥΡΙΑΚΟΣ του Κωνσταντίνου Έβρου
ΜΗΤΣΟΤΑΚΗΣ ΚΥΡΙΑΚΟΣ του Κωνσταντίνου Α’ Θεσσαλονίκης
ΜΗΤΣΟΤΑΚΗΣ ΚΥΡΙΑΚΟΣ του Κωνσταντίνου Β2′ Δυτικού Τομέα Αθηνών
ΜΙΧΑΗΛΙΔΟΥ ΔΟΜΝΑ-ΜΑΡΙΑ του Αριστείδη Α’ Πειραιώς
ΜΟΝΟΓΥΙΟΥ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ του Μιχαήλ Κυκλάδων
ΜΠΑΚΟΓΙΑΝΝΗ ΘΕΟΔΩΡΑ (ΝΤΟΡΑ) του Κωνσταντίνου Χανίων
ΜΠΑΡΑΛΙΑΚΟΣ ΞΕΝΟΦΩΝ (ΦΩΝΤΑΣ) του Ελευθερίου Πιερίας
ΜΠΑΡΤΖΩΚΑΣ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ του Στέργιου Ημαθίας
ΜΠΟΥΓΑΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του Δημητρίου Φωκίδας
ΜΠΟΥΚΩΡΟΣ ΧΡΗΣΤΟΣ του Γεωργίου Μαγνησίας
ΜΠΟΥΡΑΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ του Κωνσταντίνου Β’ Δυτικής Αττικής
ΝΙΚΟΛΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΑΝΔΡΕΑΣ του Θεοδώρου Ηλείας
ΟΙΚΟΝΟΜΟΥ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ του Αθανασίου Α’ Ανατολικής Αττικής
ΟΙΚΟΝΟΜΟΥ ΘΩΜΑΪΣ (ΤΖΙΝΑ) του Γεωργίου Ευρυτανίας
ΠΑΝΑΓΙΩΤΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του Ιωάννη Καβάλας
ΠΑΠΑΘΑΝΑΣΗΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ του Δαμιανού Αιτωλοακαρνανίας
ΠΑΠΑΘΑΝΑΣΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ (ΝΙΚΟΣ) του Χρήστου Β1′ Βόρειου Τομέα Αθηνών
ΠΑΠΑΣ ΘΕΟΦΑΝΗΣ (ΦΑΝΗΣ) του Αστερίου Β’ Θεσσαλονίκης
ΠΑΠΑΣΩΤΗΡΙΟΥ ΣΤΑΥΡΟΣ του Γεωργίου Φλώρινας
ΠΑΠΠΑΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του Κωνσταντίνου Δωδεκανήσου
ΠΑΣΧΑΛΙΔΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του Αδάμ Καβάλας
ΠΕΤΣΑΣ ΣΤΥΛΙΑΝΟΣ (ΣΤΕΛΙΟΣ) του Λεωνίδα Α’ Ανατολικής Αττικής
ΠΙΕΡΡΑΚΑΚΗΣ ΚΥΡΙΑΚΟΣ του Στεφάνου Α’ Αθηνών
ΠΙΠΙΛΗ ΦΩΤΕΙΝΗ του Ανδρέα Α’ Αθηνών
ΠΛΑΚΙΩΤΑΚΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του Ιωσήφ Λασιθίου
ΠΛΕΥΡΗΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ (ΘΑΝΟΣ) του Κωνσταντίνου Α’ Αθηνών
ΠΟΛΥΖΟΥ ΜΑΡΙΑ του Αθανασίου Επικρατείας
ΡΑΠΤΗ ΕΛΕΝΗ του Δημητρίου Α’ Θεσσαλονίκης
ΡΑΠΤΗ ΖΩΗ του Γεωργίου Β1′ Βόρειου Τομέα Αθηνών
ΡΟΥΣΟΠΟΥΛΟΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ (ΘΟΔΩΡΟΣ) του Βασιλείου Β1′ Βόρειου Τομέα Αθηνών
ΣΑΛΜΑΣ ΜΑΡΙΟΣ του Γεωργίου Αιτωλοακαρνανίας
ΣΑΜΑΡΑΣ ΑΝΤΩΝΙΟΣ του Κωνσταντίνου Μεσσηνίας
ΣΕΝΕΤΑΚΗΣ ΜΑΞΙΜΟΣ του Γεωργίου Ηρακλείου
ΣΙΜΟΠΟΥΛΟΣ ΕΥΣΤΡΑΤΙΟΣ (ΣΤΡΑΤΟΣ) του Γεωργίου Α’ Θεσσαλονίκης
ΣΚΡΕΚΑΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του Θεοδώρου Τρικάλων
ΣΚΥΛΑΚΑΚΗΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ του Στεφάνου Επικρατείας
ΣΠΑΝΑΚΗΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ-ΠΕΤΡΟΣ του Νικολάου Β3′ Νότιου Τομέα Αθηνών
ΣΤΑΜΑΤΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του Αναστασίου Επικρατείας
ΣΤΑΜΕΝΙΤΗΣ ΔΙΟΝΥΣΙΟΣ (ΔΙΟΝΥΣΗΣ) του Ευαγγέλου Πέλλας
ΣΤΑΪΚΟΥΡΑΣ ΧΡΗΣΤΟΣ του Κωνσταντίνου Φθιώτιδας
ΣΤΕΦΑΝΑΔΗΣ ΧΡΙΣΤΟΔΟΥΛΟΣ του Ισιδώρου Σάμου
ΣΤΥΛΙΑΝΙΔΗΣ ΕΥΡΙΠΙΔΗΣ του Στυλιανού Ροδόπης
ΣΤΥΛΙΑΝΙΔΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ του Μέλη Επικρατείας
ΣΤΥΛΙΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του Δημοσθένη Άρτας
ΣΥΡΕΓΓΕΛΑ ΜΑΡΙΑ του Κωνσταντίνου Β2′ Δυτικού Τομέα Αθηνών
ΣΥΡΙΓΟΣ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ (ΑΓΓΕΛΟΣ) του Ματθαίου Α’ Αθηνών
ΤΑΓΑΡΑΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του Χρήστου Κορινθίας
ΤΑΣΟΥΛΑΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του Αναστασίου Ιωαννίνων
ΤΡΙΑΝΤΟΠΟΥΛΟΣ ΧΡΗΣΤΟΣ του Γεωργίου Μαγνησίας
ΤΣΙΑΡΑΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του Αλεξάνδρου Καρδίτσας
ΤΣΙΛΙΓΓΙΡΗΣ ΣΠΥΡΙΔΩΝ (ΣΠΥΡΟΣ) του Γεωργίου Ξάνθης
ΦΟΡΤΩΜΑΣ ΦΙΛΙΠΠΟΣ του Αριστοτέλη Κυκλάδων
ΦΩΤΗΛΑΣ ΙΑΣΩΝ του Ασημάκη Αχαΐας
ΧΑΡΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΜΑΞΙΜΟΣ του Παντελή Λάρισας
ΧΑΤΖΗΒΑΣΙΛΕΙΟΥ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ (ΤΑΣΟΣ) του Γεωργίου Σερρών
ΧΑΤΖΗΔΑΚΗΣ ΔΙΟΝΥΣΙΟΣ του Διονυσίου Β3′ Νότιου Τομέα Αθηνών
ΧΑΤΖΗΔΑΚΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ (ΚΩΣΤΗΣ) του Ιωάννη Β1′ Βόρειου Τομέα Αθηνών
ΧΑΤΖΗΙΩΑΝΝΙΔΟΥ ΜΑΡΙΑ-ΝΕΦΕΛΗ του Βασιλείου Επικρατείας
ΧΡΥΣΟΧΟΪΔΗΣ ΜΙΧΑΗΛ του Βασιλείου Β2′ Δυτικού Τομέα Αθηνών

ΣΥΝΑΣΠΙΣΜΟΣ ΡΙΖΟΣΠΑΣΤΙΚΗΣ ΑΡΙΣΤΕΡΑΣ-ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ ΣΥΜΜΑΧΙΑ

ΑΚΡΙΤΑ ΕΛΕΝΑ του Λουκή Επικρατείας
ΑΜΑΝΑΤΙΔΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του Γεωργίου Α’ Θεσσαλονίκης
ΑΝΑΓΝΩΣΤΟΠΟΥΛΟΥ ΑΘΑΝΑΣΙΑ (ΣΙΑ) του Πέτρου Αχαΐας
ΑΠΟΣΤΟΛΑΚΗΣ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ του Ευαγγέλου Επικρατείας
ΑΥΓΕΡΗ ΘΕΟΔΩΡΑ (ΔΩΡΑ) του Πέτρου Β’ Θεσσαλονίκης
ΑΥΛΩΝΙΤΗΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ – ΧΡΗΣΤΟΣ του Νικολάου Κέρκυρας
ΑΧΤΣΙΟΓΛΟΥ ΕΥΤΥΧΙΑ ( ΕΦΗ) του Θεμιστοκλή Β2′ Δυτικού Τομέα Αθηνών
ΒΑΡΔΑΚΗΣ ΣΩΚΡΑΤΗΣ του Δημητρίου Ηρακλείου
ΒΕΤΤΑ ΚΑΛΛΙΟΠΗ του Δημητρίου Κοζάνης
ΒΟΥΤΣΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του Γεωργίου Α’ Αθηνών
ΓΑΒΡΗΛΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του Νικολάου Αργολίδος
ΓΕΡΟΒΑΣΙΛΗ ΟΛΓΑ του Βασιλείου Άρτας
ΓΙΑΝΝΟΥΛΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ του Ιωάννη Α’ Θεσσαλονίκης
ΓΚΟΥΝΑΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ (ΣΑΚΗΣ) του Σωτηρίου Πιερίας
ΔΟΥΡΟΥ ΕΙΡΗΝΗ (ΡΕΝΑ) του Αθανασίου Β2′ Δυτικού Τομέα Αθηνών
ΔΡΑΓΑΣΑΚΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του Ανδρέα Β2′ Δυτικού Τομέα Αθηνών
ΕΛΕΥΘΕΡΙΑΔΟΥ ΣΟΥΛΤΑΝΑ (ΤΑΝΙΑ) του Παύλου Καβάλας
ΖΑΜΠΑΡΑΣ ΜΙΛΤΙΑΔΗΣ (ΜΙΛΤΟΣ) του Γεωργίου Αιτωλοακαρνανίας
ΖΕΪΜΠΕΚ ΧΟΥΣΕΪΝ του Χασάν Ξάνθης
ΗΛΙΟΠΟΥΛΟΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ (ΝΑΣΟΣ) του Κωνσταντίνου Α’ Αθηνών
ΗΛΙΟΠΟΥΛΟΣ ΟΘΩΝ του Σταύρου Επικρατείας
ΘΕΟΔΩΡΑΚΗΣ ΓΡΗΓΟΡΙΟΣ του Νικολάου Αιτωλοακαρνανίας
ΘΡΑΣΚΙΑ ΟΥΡΑΝΙΑ (ΡΑΝΙΑ) του Κωνσταντίνου Α’ Θεσσαλονίκης
ΚΑΛΑΜΑΤΙΑΝΟΣ ΔΙΟΝΥΣΙΟΣ – ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΣ του Χρήστου Ηλείας
ΚΑΡΑΜΕΡΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του Παναγιώτη Α’ Ανατολικής Αττικής
ΚΑΡΙΠΙΔΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του Κωνσταντίνου Λάρισας
ΚΑΣΙΜΑΤΗ ΕΙΡΗΝΗ (ΝΙΝΑ) του Γεωργίου Β’ Πειραιώς
ΚΕΔΙΚΟΓΛΟΥ ΣΥΜΕΩΝ του Άγγελου Ευβοίας
ΚΟΚΚΑΛΗΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ του Κωνσταντίνου Λάρισας
ΚΟΝΤΟΤΟΛΗ ΜΑΡΙΝΑ του Γεωργίου Τρικάλων
ΚΥΡΙΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του Άγγελου Αχαΐας
ΛΙΝΟΥ ΑΘΗΝΑ του Κωνσταντίνου Β1′ Βόρειου Τομέα Αθηνών
ΜΑΛΑΜΑ ΚΥΡΙΑΚΗ του Ιωάννη Χαλκιδικής
ΜΑΛΤΕΖΟΣ ΜΕΝΕΛΑΟΣ του Φωτεινού Έβρου
ΜΑΜΟΥΛΑΚΗΣ ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΣ (ΧΑΡΗΣ) του Αντωνίου Ηρακλείου
ΜΕΪΚΟΠΟΥΛΟΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ του Μιχαήλ Μαγνησίας
ΜΙΧΑΛΑΚΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του Ηλία Καρδίτσας
ΜΟΥΖΑΛΑΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του Ευστρατίου Β3′ Νότιου Τομέα Αθηνών
ΜΠΑΡΚΑΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του Θεοφάνη Πρέβεζας
ΜΠΟΥΡΝΟΥΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του Δημητρίου Λέσβου
ΝΟΤΟΠΟΥΛΟΥ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ (ΚΑΤΕΡΙΝΑ) του Παναγιώτη Α’ Θεσσαλονίκης
ΞΑΝΘΟΠΟΥΛΟΣ ΘΕΟΦΙΛΟΣ του Σάββα Δράμας
ΞΕΝΟΓΙΑΝΝΑΚΟΠΟΥΛΟΥ ΜΑΡΙΑ ΕΛΙΖΑ (ΜΑΡΙΛΙΖΑ) του Διονυσίου Β1′ Βόρειου Τομέα Αθηνών
ΠΑΝΑΓΙΩΤΟΠΟΥΛΟΣ ΑΝΔΡΕΑΣ του Αντωνίου Αχαΐας
ΠΑΠΑΗΛΙΟΥ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του Ηλία Αρκαδίας ΠΑΠΠΑΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του Στυλιανού
Β3′ Νότιου Τομέα Αθηνών ΠΑΠΠΑΣ ΠΕΤΡΟΣ του Μιχαήλ Κιλκίς
ΠΕΡΚΑ ΘΕΟΠΙΣΤΗ (ΠΕΤΗ) του Χαράλαμπου Φλώρινας
ΠΟΛΑΚΗΣ ΠΑΥΛΟΣ του Πέτρου Χανίων
ΠΟΥΛΟΥ ΠΑΝΑΓΙΟΥ (ΓΙΩΤΑ) του Λεωνίδα Βοιωτίας
ΡΑΓΚΟΥΣΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του Νικολάου Β’ Πειραιώς
ΣΑΡΑΚΙΩΤΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του Αθανασίου Φθιώτιδας
ΣΠΙΡΤΖΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ του Παναγιώτη Α’ Ανατολικής Αττικής
ΣΤΕΦΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του Θεοδώρου Ιωαννίνων
ΣΥΡΜΑΛΕΝΙΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του Ευάγγελου Κυκλάδων
ΤΖΑΚΡΗ ΘΕΟΔΩΡΑ του Εμμανουήλ Πέλλας
ΤΖΑΝΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του Μόσχου Α’ Αθηνών
ΤΖΟΥΦΗ ΜΕΡΟΠΗ του Στεφάνου Ιωαννίνων
ΤΟΛΚΑΣ ΑΓΓΕΛΟΣ του Χαράλαμπου Ημαθίας
ΤΣΑΚΑΛΩΤΟΣ ΕΥΚΛΕΙΔΗΣ του Στεφάνου Β1′ Βόρειου Τομέα Αθηνών
ΤΣΑΠΑΝΙΔΟΥ ΠΑΡΘΕΝΑ (ΠΟΠΗ) του Γεωργίου Επικρατείας
ΤΣΙΠΡΑΣ ΑΛΕΞΙΟΣ του Παύλου Σερρών
ΤΣΙΠΡΑΣ ΑΛΕΞΙΟΣ του Παύλου Α’ Πειραιώς
ΤΣΙΠΡΑΣ ΑΛΕΞΙΟΣ του Παύλου Δωδεκανήσου
ΤΣΙΠΡΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του Ηρακλή Β’ Δυτικής Αττικής
ΦΑΜΕΛΛΟΣ ΣΩΚΡΑΤΗΣ του Πέτρου Β’ Θεσσαλονίκης
ΦΕΡΧΑΤ ΟΖΓΚΙΟΥΡ του Ναζήφ Ροδόπης
ΦΩΤΙΟΥ ΘΕΑΝΩ του Βασιλείου Β3′ Νότιου Τομέα Αθηνών
ΧΑΡΙΤΣΗΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ (ΑΛΕΞΗΣ) του Βύρωνα Μεσσηνίας
ΧΡΗΣΤΙΔΟΥ ΡΑΛΛΙΑ του Δημητρίου Β3′ Νότιου Τομέα Αθηνών
ΨΥΧΟΓΙΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του Κωνσταντίνου Κορινθίας

ΠΑΣΟΚ-Κίνημα Αλλαγής

ΑΔΑΜΟΠΟΥΛΟΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ του Δημητρίου Μεσσηνίας
ΑΛΕΞΑΝΔΡΙΔΟΥ ΡΑΧΗΛ του Νικολάου Πέλλας
ΑΝΔΡΟΥΛΑΚΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του Μαρίνου Α’ Θεσσαλονίκης
ΑΝΔΡΟΥΛΑΚΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του Μαρίνου Ηρακλείου
ΑΝΔΡΟΥΛΑΚΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του Μαρίνου Β3′ Νότιου Τομέα Αθηνών
ΑΠΟΣΤΟΛΑΚΗ ΕΛΕΝΗ – ΜΑΡΙΑ (ΜΙΛΕΝΑ) του Γεωργίου Β1′ Βόρειου Τομέα Αθηνών
ΑΧΜΕΤ ΙΛΧΑΝ του Σαμπρή Ροδόπης
ΒΑΤΣΙΝΑ ΕΛΕΝΗ του Φανουρίου Ηρακλείου
ΓΕΡΟΥΛΑΝΟΣ ΠΑΥΛΟΣ του Μαρίνου Α’ Αθηνών
ΓΙΑΝΝΑΚΟΠΟΥΛΟΥ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΑ (ΝΑΝΤΙΑ) του Ιωάννη Β2′ Δυτικού Τομέα Αθηνών
ΓΛΑΒΙΝΑΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ του Ιωάννη Β’ Θεσσαλονίκης
ΓΡΗΓΟΡΑΚΟΥ ΠΑΝΑΓΙΩΤΑ (ΝΑΓΙΑ) του Λεωνίδα Λακωνίας
ΔΙΑΜΑΝΤΙΔΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του Ιωάννη Β’ Πειραιώς
ΔΟΥΔΩΝΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ του Αριστείδη Επικρατείας
ΚΑΖΑΝΗ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ του Νικολάου Ευβοίας
ΚΑΤΡΙΝΗΣ ΜΙΧΑΗΛ του Ιωάννη Ηλείας
ΚΟΥΚΟΥΛΟΠΟΥΛΟΣ ΠΑΡΑΣΚΕΥΑΣ (ΠΑΡΙΣ) του Δημητρίου Κοζάνης
ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΠΟΥΛΟΣ ΟΔΥΣΣΕΑΣ του Κωνσταντίνου Αρκαδίας
ΛΙΑΚΟΥΛΗ ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ του Θεοφάνη Λάρισας
ΜΑΝΤΖΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του Σωτηρίου Επικρατείας
ΜΙΧΑΗΛΙΔΗΣ ΣΤΑΥΡΟΣ του Γεωργίου Χίου
ΜΟΥΛΚΙΩΤΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του Βασιλείου Βοιωτίας
ΜΠΑΡΑΝ ΜΠΟΥΡΧΑΝ του Νετζαντή Ξάνθης
ΜΠΙΑΓΚΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του Σπυρίδωνος Κέρκυρας
ΝΙΚΗΤΙΑΔΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του Νικολάου Δωδεκανήσου
ΝΙΚΟΛΑΪΔΗΣ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ (ΤΑΣΟΣ) του Γεωργίου Δράμας
ΟΙΚΟΝΟΜΟΥ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του Χρήστου Τρικάλων
ΠΑΝΑΣ ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ του Νικολάου Χαλκιδικής
ΠΑΠΑΓΕΩΡΓΙΟΥ ΣΩΤΗΡΙΟΣ του Δημητρίου Καρδίτσας
ΠΑΠΑΝΔΡΕΟΥ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του Ανδρέα Αχαΐας
ΠΑΡΑΣΚΕΥΑΪΔΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ του Χαριλάου Λέσβου
ΠΑΡΑΣΤΑΤΙΔΗΣ ΣΤΕΦΑΝΟΣ του Θεοδώρου Κιλκίς
ΠΟΥΛΑΣ ΑΝΔΡΕΑΣ του Θεοδοσίου Αργολίδος
ΣΠΥΡΙΔΑΚΗ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ (ΚΑΤΕΡΙΝΑ) του Νικολάου Λασιθίου
ΣΤΑΡΑΚΑ ΧΡΙΣΤΙΝΑ του Δημήτριου Αιτωλοακαρνανίας
ΤΑΓΑΡΑ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ του Ιωάννη Κορινθίας
ΤΖΕΛΕΠΗΣ ΜΙΧΑΗΛ του Γεωργίου Σερρών
ΤΣΙΜΑΡΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του Παναγιώτη Ιωαννίνων
ΤΣΩΝΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του Αθανασίου Φθιώτιδας
ΧΝΑΡΗΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ του Ιωάννη Ρεθύμνης
ΧΡΙΣΤΟΔΟΥΛΑΚΗΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ (ΜΑΝΩΛΗΣ) του Ανέστη Α’ Ανατολικής Αττικής

ΚΟΜΜΟΥΝΙΣΤΙΚΟ ΚΟΜΜΑ ΕΛΛΑΔΑΣ

ΑΜΠΑΤΙΕΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του Γεράσιμου Α’ Πειραιώς
ΓΚΙΟΚΑΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του Χρήστου Α’ Ανατολικής Αττικής
ΔΑΓΚΑ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ (ΒΙΒΗ) του Αθανασίου Β2′ Δυτικού Τομέα Αθηνών
ΔΙΓΕΝΗ ΑΣΗΜΙΝΑ (ΣΕΜΙΝΑ) του Αναστασίου Β3′ Νότιου Τομέα Αθηνών
ΕΞΑΡΧΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ (ΠΑΚΟΣ) του Θεοφάνη Ιωαννίνων
ΚΑΝΕΛΛΗ ΓΑΡΥΦΑΛΛΙΑ (ΛΙΑΝΑ) του Χρήστου Α’ Αθηνών
ΚΑΝΤΑΡΤΖΗΣ ΑΧΙΛΛΕΑΣ του Κλεομένη Τρικάλων
ΚΑΡΑΘΑΝΑΣΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του Πέτρου Αχαΐας
ΚΑΤΣΩΤΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ του Περικλή Β3′ Νότιου Τομέα Αθηνών
ΚΟΥΖΙΑΚΗ ΘΕΟΔΩΡΑ ΜΑΤΙΝΑ (ΤΙΝΑ) του Παναγιώτη Κοζάνης
ΚΟΥΤΟΥΜΑΝΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του Σαράντου Μεσσηνίας
ΚΟΥΤΣΟΥΜΠΑΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του Αποστόλου Α’ Θεσσαλονίκης
ΚΟΥΤΣΟΥΜΠΑΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του Αποστόλου Φθιώτιδας
ΚΟΥΤΣΟΥΜΠΑΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του Αποστόλου Β1′ Βόρειου Τομέα Αθηνών
ΚΤΕΝΑ ΑΦΡΟΔΙΤΗ του Θεοφύλακτου Β1′ Βόρειου Τομέα Αθηνών
ΛΑΜΠΡΟΥΛΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του Αριστείδη Λάρισας
ΜΑΝΩΛΑΚΟΥ ΔΙΑΜΑΝΤΩ του Εμμανουήλ Β’ Πειραιώς
ΜΑΡΙΝΑΚΗΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ του Κωνσταντίνου Χανίων
ΜΑΡΙΝΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του Βασιλείου Ευβοίας
ΜΕΤΑΞΑΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ του Δημητρίου Μαγνησίας
ΠΑΠΑΝΑΣΤΑΣΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του Αθανασίου Αιτωλοακαρνανίας
ΠΑΦΙΛΗΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ του Σπυρίδωνα Επικρατείας
ΠΕΡΡΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του Εμμανουήλ Β2′ Δυτικού Τομέα Αθηνών
ΣΤΟΛΤΙΔΗΣ ΛΕΩΝΙΔΑΣ του Δημητρίου Β’ Θεσσαλονίκης
ΣΥΝΤΥΧΑΚΗΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ του Δανιήλ Ηρακλείου
ΤΣΟΚΑΝΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ του Νικολάου Β’ Δυτικής Αττικής

ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΛΥΣΗ – ΚΥΡΙΑΚΟΣ ΒΕΛΟΠΟΥΛΟΣ

ΑΓΙΟΣΤΡΑΤΙΔΟΥ ΝΙΚΗ του Χρήστου Β3′ Νότιου Τομέα Αθηνών
ΑΘΑΝΑΣΙΟΥ ΜΑΡΙΑ του Ευάγγελου Β2′ Δυτικού Τομέα Αθηνών
ΑΡΜΟΝΗΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ του Νικολάου Ευβοίας
ΑΣΗΜΑΚΟΠΟΥΛΟΥ ΣΟΦΙΑ- ΧΑΪΔΩ του Δημητρίου Β’ Πειραιώς
ΒΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΚΥΡΙΑΚΟΣ του Ιωσήφ Α’ Θεσσαλονίκης
ΒΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΚΥΡΙΑΚΟΣ του Ιωσήφ Λάρισας
ΒΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΚΥΡΙΑΚΟΣ του Ιωσήφ Αχαΐας
ΒΙΛΙΑΡΔΟΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ του Διονυσίου Β1′ Βόρειου Τομέα Αθηνών
ΓΡΑΜΜΕΝΟΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ του Αναστασίου Α’ Αθηνών
ΚΟΥΠΕΛΟΓΛΟΥ ΣΥΜΕΩΝ του Σάββα Α’ Θεσσαλονίκης
ΜΠΟΥΜΠΑΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του Ιωάννη Σερρών
ΠΑΠΑΔΑΚΗΣ ΠΑΡΑΣΧΟΣ του Χρήστου Έβρου
ΣΑΡΑΚΗΣ ΠΑΥΛΟΣ του Κωνσταντίνου Επικρατείας
ΤΡΕΜΠΕΛΗ ΔΗΜΗΤΡΑ του Κωνσταντίνου Ημαθίας
ΦΩΤΟΠΟΥΛΟΣ ΣΤΥΛΙΑΝΟΣ του Θεοδώρου Α’ Ανατολικής Αττικής
ΧΗΤΑΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του Αχιλλέως Β’ Θεσσαλονίκης

Σχετικά Άρθρα

Αυτή η ιστοσελίδα χρησιμοποιεί cookies για να βελτιώσει την εμπειρία σας. Συνεχίζοντας την περιήγησή σας, δίνετε την συγκατάθεσή σας για την χρήση των cookies. Aποδοχή